Громадські слуханні з приводу затвердження генерального плану Новосілок відбулися у районному Будинку культури. Обговорення проекту генплану викликало значний інтерес серед мешканців – у залі вільних місць майже не було.

 

Згідно прийнятого регламенту проведення громадських слухань, все розпочалося з обрання членів лічильної комісії, головою лічильної комісії було обрано Олександра Федорченка, секретарем обрали Надію Яковенко, більшістю голосів головуючою на слуханнях обрали Аллу Джемесюк.

Спочатку було надано слово розробнику проекту генерального плану, провідному фахівцю інституту Д П « У К Р Н Д П І Ц И В І Л Ь БУД » Світлані Осипенко. Вона ознайомила громаду з деталями та перспективами генерального плану. Зокрема торкнулася пропозицій, які надходили у підготовчий до слухань період. За її словами, усіпропозиції, що відповідали державним будівельним нормам, було розглянуто і враховано.

Всього на виступ записалися понад двадцядь осіб. Зі сцени представниками громади пропонувалося підтримати містобудівний документ, адже він є важливим із точки зору подальшого розвитку Новосілок. У ньому чітко розмежовані зони для індивідуальної забудови, промислових та комунальних об’єктів. Ще передбачені ділянки під соціально-побутові потреби. Згідно генплану загальна площа Новосілок має збільшитися у півтора рази і становитиме майже 328 гектарів. Що стосується населення, то його кількість може зрости з наявних 4 до 9 тисяч (офіційно зареєстрованих) жителів. Ще під час виступів мешканці відзначали, що до сьогодні населений пункт взагалі живе без сучасного генерального плану, що позбавляє населений пункт можливості розвиватися у сучасному векторі.

Серед бажаючих виступити були і представники окремих політичних сил, які не мали жодного відношення до населеного пункту та приїхали лобіювати власні інтереси. Таким чином, вони спробували вплинути на думку місцевих мешканців, з метою не підтримки прийняття генплану, в частині приєднання до Новосілок окремих земель. Аргументуючи це тим, що запроектований там пансіонат для літніх людей може зашкодити лісу. При цьому вони приховали той факт, що наразі ця ділянка у підпорядкуванні обласного управління земельних ресурсів і окремі політсили мають на неї свої плани. Проте подібні виступи з неконструктивною критикою підтримки у громадськості не знайшли.

Наразі генеральний план доопрацьовують в проектному інституті. Розробник завершує внесення змін за обґрунтованими пропозиціями громади. Перед остаточним затвердженням у селищній раді, генеральний план розглянуть на містобудівній раді та погодять в інших відповідних інстанціях. 

Матеріал підготував Максим Шилін

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика