Мінімум година очікування аби врятувати людське життя такі реалії для мешканців Чабанів і прилеглих населених пунктів були ще минулого року. Тепер завдяки пункту екстреної медичної допомоги у Чабанах швидка, щоб приїхати за викликом, витрачає не більше 15-ти хвилин. Окрім селища, де базується медична служба, лікарі обслуговують Новосілки, Хотів, Лісники, Кременище, Ходосіївку та Круглик.

 

Станція у Чабанах мала б запрацювати ще у 1986-му році, але реалізовувати плани почали лише у 2014-му. Поштовх у цій справі дав депутат селищної ради Олександр Киризлієв. Домовившись із Інститутом землеробства, знайшли безкоштовне приміщення. Згадуючи перші враження, старший фельдшер Ростислав Дубченко розповідає: «Кімнати були абсолютно непридатні: голі бетонні стіни, відсутня сантехніка, а біля самої станції територія мала жахливий стан». Олександром Кириз- лієвим були залучені спонсорські кошти на сучасний ремонт та медичне обладнання.

Після капітального ремонту приміщення очікувалося, що управління охорони здоров'я Київської облдержадміністрації виділить для станції новий якісний транспортний засіб. Натомість, на відкриття, до будівлі пункту приїхала стара ТАЗель". Вже під час урочистостей із приводу першого робочого дня екстреної медичної допомоги, Олександр Киризлієв переконав заступника начальника медичного відомства Олександра Алєксеєнко, що карета швидкої 

має відповідати високому рівню станції. Врешті решт виділили новий автомобіль. У машині є кардіограф, реанімаційні набори та новий медичний ящик, ціна якого сьогодні становить від п’яти до семи тисяч гривень. Також швидка здатна перевозити людей у комі та з травмами хребта. На станції працюють справжні професіонали. Виїжджаючи на виклик, бригада обов’язково заповнює спеціальні бланки, де вказує дату, час прибуття, ім’я/прізвище/по батькові хворого і медикаменти, що використовувались. Ці дані допоможуть у випадку повторного звернення пацієнта до цього ж або іншого медичного відділення чи лікаря, та при встановленні діагнозу.

Наразі ж у чабанівському пункті екстреної медичної допомоги ведеться амбулаторний прийом.

Тепер тут можна виміряти тиск, зробити ін’єкцію, встановити крапельницю, провести інші медичні процедури. Бригада виїжджає на виклик якщо у людини втрата свідомості, кровотеча, наявні раптові розлади дихання, присутні болі у ділянці серця чи гострі болі у черевній порожнині тощо. Всі ці проблеми зі здоров'ям можуть буті зумовлені усіма видами травм, ураженням струмом, різними типами отруєнь, порушенням нормального перебігу вагітності, а також багатьма іншими чинниками.

У найближчих планах залучити до роботи ще одного фельдшера, який також виконуватиме функцію диспетчера. Ініціатор проекту Олександр Киризлієв обурюється: «У зв’язку з тим, що кількість офіційно зареєстрованого населення втричі менша від тої, що де-факто проживає у Києво-Святошинському районі, зокрема в Чабанах, за законом розширення станції екстреної допомоги неможливе». Зазначимо, що медичний персонал неодноразово вказував: фельдшер-диспетчер суттєво полегшив би роботу станції, адже коли карета їде на виклик, у приміщенні нікого не залишається. До повернення бригади, за потреби, ніхто не в змозі надати допомогу. Проте Олександр Киризлієв запевняє - шукатиме законний спосіб подолання труднощів.

За добу станція обслуговує від 7-ми до 14-ти викликів. Говорячи про ефективність станції, медики згадують випадок піврічної давнини. Дорога тоді зайняла сім хвилин, аїхали на виклик до людини із ножовим пораненням у серце. Надавши першу медичну допомогу, його одразу доправили у реанімацію. «Якби швидка їхала з Вишневого чи Боярки, то людина б просто не вижила», - розповідає 

старший фельдшер Ростислав Дубченко. За його словами, єдине, що гальмує процес - стан доріг! Майже по усьому маршруту, що обслуговує швидка, жахливе дорожнє покриття, а у деяких населених пунктах кожні 100 метрів лежать «поліцейські». Питання чому їх так багато треба ставити місцевій владі. Очевидно, що влада намагається зробити пересування пішоходів на вулицях безпечнішим, повністю нехтуючи при цьому державними стандартами та інтересами водіїв. Хотілося б звернути увагу, що облаштування «лежачих поліцейських» є не єдиним способом забезпечення безпеки пішоходів на дорозі, і до того ж не найдешевшим. Наприклад, можна забезпечити гарне освітлення пішохідних переходів, об- лаштувати шумові смуги чи встановити світлофори. Але це інша тема для обговорення.

Наявність пункту екстреної медичної допомоги важлива для району, але місцева громада вже довгий час потребує, як мінімум стаціонару.

Асортимент медикаментів у користуванні медиків невздовзі збільшиться

У планах Олександра Федоровича є розширення функцій медичної служби до обслуговування пацієнтів у денних стаціонарах на 6 ліжок. А пізніше на обговорення громадськості буде представлено проект повноцінного медичного комплексу. Бережімо здоров’я, адже як підкреслює відома приказка «Доки здоров'я служить, то людина не тужить».

Матеріал підготувала Дарина Концидайло.

 

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика