3-го жовтня 2019 року було проголошено резолюційну частину рішення Апеляційного Господарського суду України за яким рішення Господарського суду Київської області (суду першої інстанції) залишається без змін, а саме розірвання договору оренди та повернення Чабанівській селищній раді озера в Новосілках!

Трохи з історії…14 жовтня 2005 року між Чабанівською селищною радою та ТОВ «Валентина і Анатолій» укладено договір оренди земельної ділянки (зареєстровано в реєстрі за №8483), розташованої в селі Новосілки Києво-Святошинського району Київської області по вулиці Озерна, загальною площею 4,5182 га для організації зони відпочинку (кадастровий номер 3222457401:02:001:0003) з терміном дії 49 років. На жаль, орендарі не турбувалися про чистоту водойми та прибережної зони….Озеро знаходилося в ганебному стані.
Чабанівська селищна рада звернулася з позовною заявою до суду з вимогами:
1. Розірвати договір оренди земельної ділянки від 14 жовтня 2005 року зареєстрованого в реєстрі за №8483, предметом якого є земельна ділянка загальною площею 4,5182 га, що розташована в с. Новосілки Києво-Святошинського району Київської області по вул. Озерна, кадастровий номер якої 3222457401:02:001:0003, що перебуває в оренді «ТОВ» ВАЛЕНТИНА І АНАТОЛІЙ» для організації зони відпочинку з метою використання земельної ділянки для суспільних потреб, а саме для створення міського парку.
2.Зобов’язати ТОВ «Валентина і Анатолій» передати вищевказану земельну ділянку Чабанівській селищній раді Києво-Святошинського району Київської області у належному стані, придатному для її використання відповідно до цільового призначення. Підставою для звернення стала наявність суспільних потреб територіальної громади смт. Чабани та с. Новосілки у використанні земельної ділянки біля озера для створення міського парку.
Суспільна потреба у використанні земельної ділянки для створення парку обґрунтовується численними зверненнями до Чабанівської селищної ради мешканців смт. Чабани та с. Новосілки та депутатських звернень з цього питання.
У зверненнях наголошувалось, що через занедбаний стан цієї території мешканці зтурбовані за безпечність проведення відпочинку на ній через велику кількість різного роду сміття (розбите скло, органічне сміття, різного роду залізне сміття) та заболоченість озера. З моменту передачі земельної ділянки в оренду територія жодного разу не прибиралася, роботи щодо покращення території не проводилися. В озері накопичився мул, плавали стовбури, уламки дерев, пеньки, розросталися різного роду рослини, все це плавало поверх води.
Не доглянутий стан земельної ділянки підтверджувався Актом спільного огляду земельної ділянки від 03.04.2018, складеного державними інспекторами з ОНПС Київської області за участі прокурора Києво-Святошинської місцевої прокуратури та землевпорядника Чабанівської селищної ради,
фотофіксацією інспектора з благоустрою Савчук В.В. які додані до припису № 4 від 22.03.2019 та протоколу про адмінпорушення № 1 від 26.03.2019.
На орендованій земельній ділянці за 14 років не збудовані будь які культурно-побутові споруди, не висаджено жодного дерева та куща, квітів, нема ні яких водних систем для поливу, відсутні навіть лавочки, доріжки хаотично протоптані, все це викликало соціальну напругу у мешканців села.

Дана земельна ділянка за цільовим призначенням свого часу передавалась на умовах для організованого масового відпочинку населення, та є рекреаційною зоною, тому і пропонувалось створити міський парк для організації зони відпочинку з метою використання земельної ділянки для суспільних потреб.
Створення саме на цієї земельній ділянці парку зменшить затратну частину селищного бюджету, в даному випадку саме зона рекреації у відповідності до ст. 51 Земельного Кодексу та ст. 64 Водного Кодексу визначає зону для організації відпочинку населення забезпечить збереження безпечного для життя і здоров’я навколишнього середовища цієї землі та озера, допоможе зберегти рекреаційну зону з ії зеленими насадженнями та зніме соціальну напругу громади. Ділянка має зручне розташування і мальовничий природний ландшафт. Територія надзвичайно функціональна: поруч є житлові будинки, районний будинок культури, мешканці, часто гуляють поруч з озером. Крім цього, паркові дерева створюють влітку затінок, саме ця частина мікрорайону особливо популярна для прогулянок у спекотні дні.
Рішенням Чабанівської селищної ради від 14.05.2019 року № 1942 в межах вулиць Васильківська та Озерна у Новосілки надано статус парку даній земельній ділянці включно з спірною земельною ділянкою що в оренді у ТОВ.
Генеральним планом, який відповідно до Закону «Про регулювання містобудівної діяльності» є основним видом містобудівної документації, що призначений для довгострокової стратегії планування та забудови території Чабанівської селищної ради ( рішення Чабанівської селищної ради № 1481 від 27.08.2018 року Про затвердження містобудівної документації «Проект внесення змін до генерального плану села Новосілки Києво-Святошинського району, Київської області» ) не передбачено будь яка забудова прилеглих територій, що підтверджується викопіюванням з генерального плану с. Новосілки по вул. Озерна, з умовними позначеннями навколо озера - зелені насадження загального користування.
96 черговою сесією VII скликання Чабанівської селищної ради прийнято рішення №1543 від 15.11.2018 «Про використання земельної ділянки комунальної власності територіальної громади смт. Чабани та с. Новосілки, яка перебуває в оренді ТОВ «ВАЛЕНТИНА І АНАТОЛІЙ» для суспільних потреб – створення міського парку у с. Новосілки», яким вирішено розірвати договір оренди земельної ділянки від 14 жовтня 2005 року зареєстрованого в реєстрі за №8483, предметом якого є земельна ділянка загальною площею 4,5182 га, що розташована в с. Новосілки Києво-Святошинського району Київської області по вул. Озерна, кадастровий номер якої 3222457401:02:001:0003, що перебуває в оренді «ТОВ» ВАЛЕНТИНА І АНАТОЛІЙ» для організації зони відпочинку з метою використання земельної ділянки для суспільних потреб, а саме для створення міського парку.
На разі територія біля озера прибрана волонтерами ГО «Розвиток Київщини» та працівниками комунального підприємства. Маємо впевненість, що скорим часом Чабанівською селищною радою буде створений справжній парк для відпочинку людей.
Виконавчий комітет Чабанівської селищної ради.

1000 залишилося символів


Яндекс.Метрика